Menu
Sizi Anlıyoruz...

Makaleler

 • İlişkiler Üzerine Bir Değerlendirme

  Mutlu evlilikler kusursuz beraberlikler değildir. Evlilikte çatışma olağandır. Mutlu ve güçlü evliliklerde, karı-koca derin bir anlam duygusunu paylaşırlar. Geçinmekle kalmayıp, ayrıca birbirinin umut ve arzularını destekler ve birlikteliklerinde bir amaç duygusu geliştirirler. Evlilikte bunun yapılamaması, karı-kocanın bitmek bilmeyen, yararsız ağız dalaşlarına girmelerine ya da kendilerini tecrit edilmiş ve yalnız hissetmelerine yol açar...devamı için tıklayın.


 • Aldatma / Aldatılma

  Aldatma söz konusu olduğunda; genelde ilk verilen tepkiler ilişkinin bitmesine yöneliktir. Aldatma öğrenildiğinde; artık bu ilişkinin devam edemeyeceği, aşkın ve sevginin bittiği düşünülür. Aldatılan taraf partnerinin kendisini sevmediği, eğer sevseydi bunu kendisine yapmayacağını düşünür. Sık yaşanan bir diğer duygu da aldatılan tarafın yetersiz olduğunu hissetmesidir. ..devamı için tıklayın.


 • Neden Evlilik İçin Çaba Harcanmalı?

  Evliliğin bitmesinin en üzücü nedenlerinden biri de değerinin eşler tarafından çok geç anlaşılmasıdır. Mutsuz bir evlilik hastalanma olasılığını yaklaşık %35 oranında arttırır. Evli kalanların yaşamı, boşanan kişilerin yaşamından 4 yıl daha uzun olmaktadır...devamı için tıklayın.

  Fatma Tosuntaş

  Fatma Tosuntaş
  Uzman Psikolojik Danışman / Eğitmen

 • Evlilik İlişkisi ve Çocuk

  Örselenmeler nesilden nesile aktarılır. Bilinçli bir evlilikte; eşler birbirlerinin ihtiyaçlarını gidererek büyür ve gereksinimleri eşleri tarafından karşılandığı zaman iyileşirler. Bu karşılıklı bir etkileşim sürecidir. Evlilikte eşin ihtiyaçlarını gidererek büyümek yerinde bir davranış olarak kabul edilir, ancak ebeveynin çocuğu aracılığıyla ihtiyaçlarını gidermesi ve bu sayede iyileşmeye kalkması sorun ve semptom oluşturur...devamı için tıklayın.

  Fatma Tosuntaş

  Fatma Tosuntaş
  Uzman Psikolojik Danışman / Eğitmen

 • İletişim Kopukluğu

  İletişim sorunu neyden kaynaklanır? Evlilikte ve herhangi bir ilişkide iletişimin nasıl kurulduğu çok önemlidir. Eş problemlerinin ve eşlerin çözemedikleri sorunların çoğu bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Evlendikten sonra eşlerin en çok çıkmaza düştükleri konulardan biri de; eşi değiştirme mantığıdır...devamı için tıklayın.

  Fatma Tosuntaş

  Fatma Tosuntaş
  Uzman Psikolojik Danışman / Eğitmen

Loading