Menu
Sizi Anlıyoruz...

Yöntemler

Kişiler kendi içinde veya dış çevrede yaşadıkları sorunları her zaman tek başına çözemezler ve uzman kişiler tarafından psikolojik yardım almaları gerekir. Her bir bireyin kendine göre yaşadığı sorunların farklı olması nedeniyle uygulanan psikolojik yöntemler de kişiden kişiye değişim gösterir.

Kişinin kendini daha iyi tanıması için uygulanan Psikodinamik terapi, pek çok kişinin kısa süre de günlük hayatına ayak uydurmasına ve sağlıklı iletişim kurmasına yardımcı olur. Uzmanlar tarafından en çok tercih edilen psikolojik yöntemler arasında ise çözüm odaklı terapi yer alır. Sorunların üzerinde çok durmayan bu yöntem en kısa süre de çözümü nasıl bulacağına odaklanır.

Aile içi çözülemeyen sürekli tartışmalar ve iletişim sorunu dolayısıyla psikolojik danışmanlığa başvuran ailelere aile terapisi uygulanır ve ailenin her ferdi ile özel görüşmeler yapılarak sorunlar çözülmeye çalışılır.  Çocuklar için hayatın vazgeçilmez bir parçası olan oyun, psikolojik tedavi yöntemleri arasında da uygulanarak çocukların psikolojik sorunları çözülmeye çalışılır.

Sizin için hangi psikolojik tedavi yönteminin uygun olduğuna gelin birlikte karar verelim. 

Yöntemlerimiz
Loading