A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Fatma Tosuntaş - Uzman Psikolojik Danışman
Menu
Sizi Anlıyoruz...

Fatma Tosuntaş

Uzman Psikolojik Danışman / Eğitmen
Danışan aldığı merkezler
Ataşehir
Email
f.tosuntas@pakuapsikoloji.com
Uzman Psikolojik Danışman / Eğitmen

Lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden derece alarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini aynı bölümde tamamlayarak "uzman psikolojik danışman"ünvanını almıştır. 

518 saatlik 2010-2012 yılları arasında düzenlenen Bilgi Üniversitesi “Çift ve Aile Terapisi” sertifika programını tamamlamıştır. 

On altı yılı aşkın süredir çeşitli eğitim kurumları ve danışmanlık merkezlerinde yürüttüğü meslek hayatında; danışmanlık ve eğitim alanında, gerek yurt içi gerek yurt dışında düzenlenen çok sayıda eğitim, seminer, sempozyum ve kongreye katılmıştır. 

Ailelere, yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara çok çeşitli konularda eğitim, seminer ve grup çalışmaları yürütmüştür ve halen eğitim ve grup çalışmalarına devam etmektedir. 

Aldığı Eğitimlerden Bazıları; 

Kasım 2006- Mayıs 2007 tarihleri arasında “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” semineri, Yavuz Erten

Kasım 2007-Haziran 2008 tarihleri arasında “Psikanalitik Psikoterapide Teknik ve Pratik” semineri, Yavuz Erten

Emdr 1. Düzey Eğitimi, Ocak 2012, Emre Konuk

Emdr 2. Düzey Eğitimi, Nisan 2012, Emre Konuk 

“When there are no words” Emdr for early trauma& neglect in impilicit memory, two days workshop with Sandra Paulsenn, Nisan 2014 

İmago Çift Terapisi, Dr Harville Hendrix ve Wendy Palmer Patterson, 2012

Stan Tatkin tarafından geliştirilmiş olan "Çiftlerle Psikobiyolojik Yaklaşım (PACT)" 1. Düzey, 2013 ve PACT 2. Düzey, 2015 

120 saatlik “Sistem Dizim Terapisi Yönelimli Beden Psikoterapisi” eğitimi Dr. Nurit Sommer, Karin Schoeber ve Aron Saltiel, Eylül 2014-Mayıs 2015 arası. 

İçimizdeki Erkek, İçimizdeki Dişi, Sagarpriya, mart 2018

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı 1. Modül, Ariel Giarretto, Haziran 2019

Integral Somatik Yaklaşım Programı 1. Modül, Dr. Raja Selvam, Ph.D.Aralık 2019,

Sistemik dizim ve aile konstelasyonu tekniğini geliştirmek için bir çok farklı uzmanla çalışmalar yapmış ve eğitimler almıştır. 

Svagito 1. Aşama aile dizimi eğitimi, aralık 2015

Svagito ile Danışmanlığın Zen Yolu Eğitimi, mayıs 2016 

“Break the cycle of Inherited Family Trauma through Family Constellations” two days workshop with Mark Wolynn, mayıs 2017

MasterClass online training with Mark Wolynn, 2017-2018 yılları arasında. 

Sistemik Dizim ve Ben Ötesi Yaklaşım konulu 2 gün workshop, Aron Saltiel, nisan 2019 

Göksel Karabayır ile konstelasyon ve Vivian Broughton ile olan kimlik temelli niyet konstelasyon eğitimlerine 2.5 yıldır devam etmektedir. 

2015 mayıs ayında başlayan kendi içsel yolculuğunda ve insanlarla çalışma pratiğinde derinleşmesine çok katkı sunan Diamond Logos Teaching süreci Emilio Mercuriali ile devam ediyor. 

 

Son Yazıları
 • Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi

  Çocuğunuza saygı göstermek, çocuğun kendine güveninin gelişmesinde çok etkilidir. Çocuğunuzun sözünü kesmek durumunda kaldığınızda “sözünü kesiyorum bana biraz müsaade et” ya da çocuğunuz siz konuşurken bir şey söylemeye çalıştığında “biraz bekle, birazdan seni dinleyeceğim” gibi çocuğu yanıtsız bırakmamak ve muhakkak çocuğa geri dönüş yapmak.....devamı için tıklayın.

 • Evliliği Boşanmaya Götüren Sebepler

  Bir evlilikte eşler arasında olumlu ve mutluluk verici, sevildiğini, önemsendiğini hissettiren deneyimler ve anlar ne kadar çok yaşanırsa o evlilikler uzun süre devam etmektedir. Bir evlilikte çeşitli sebeplerle hayal kırıklığı ne kadar çok yaşanırsa eşlerin birbirine tahammülü azalmaya başlar...devamı için tıklayın.

 • Boşananların Dikkat Etmesi Gereken 7 Kural

  Boşanma süreci zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Yıllar boyunca yaşanan bir birlikteliği geride bırakabilmenin kolay bir yolu yoktur. Ayrılma sürecinin kabullenilmesi de bu sebeple biraz zaman alır..devamı için tıklayın.

 • Çocuklarda inatçılık Problemi

  Çocuklarda en yaygın görülen sorunlardan biri inatçılık problemidir. Ebeveynlerin söylediklerinin tam tersini yapmak, kendi istediği şey konusunda ısrar etmek, kendi istediği şeyi alabilmek için ağlama, hırçınlık vb. davranış problemleri çok zorlayıcı olabilir. Bazen bu inatlaşma öyle bir hal alır ki anne baba çok çaresiz hissedebilir ve çocukla yoğun bir güç çatışmasına..devamı için tıklayın.

 • Neden Evlilik İçin Çaba Harcanmalı?

  Evliliğin bitmesinin en üzücü nedenlerinden biri de değerinin eşler tarafından çok geç anlaşılmasıdır. Mutsuz bir evlilik hastalanma olasılığını yaklaşık %35 oranında arttırır. Evli kalanların yaşamı, boşanan kişilerin yaşamından 4 yıl daha uzun olmaktadır...devamı için tıklayın.

Loading