Menu
Sizi Anlıyoruz...

Bilge Çapoğlu

Uzman Klinik Psikolog/ Aile ve Çift Danışmanı/ Bireysel Danışman-Eğitmen
Danışan aldığı merkezler
Beylikdüzü
Email
b.capoglu@pakuapsikoloji.com
Uzman Klinik Psikolog/ Aile ve Çift Danışmanı/ Bireysel Danışman-Eğitmen

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaparak "Uzman Klinik Psikolog" ünvanını almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2 yıl süren "Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı"na katılarak "Çift ve Aile Danışmanı" olarak uzmanlaşmıştır.

2004 yılından beri çeşitli özel hastanelerde Klinik Psikolog olarak görev alan Bilge Çapoğlu, danışanın ihtiyacı bağlı olarak çeşitli yaklaşım ve yöntemlerden yararlanmaktadır. Bireysel danışmanlıkta sistemik yaklaşımı temel almakta, bunun yanı sıra eğitimini almış olduğu EMDR, gestalt terapi, bilişsel terapi, dinamik yaklaşım, sistem dizimi, stratejik terapi yaklaşımlarından da yararlanmaktadır. Çift ve Aile Danışmanlığı alanında çalışırken temel olarak (Pact) Psikobiyolojik Bağlanma Temelli Çift Terapisi yöntemini benimsemekte ayrıca Stratejik Aile Terapisi, İmago Terapi ve Duygu Odaklı Çift Terapisi yöntemlerinden de beslenmektedir.

2005'ten bu yana pek çok okul ve kurumda çeşitli konularda seminerler ve eğitimler düzenlemekte ayrıca Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü tarafından akredite edilen bir "sistem dizimi uzmanı" olarak gruplar yönetmektedir. MEB'nın onayladığı bir "Aile Danışmanlığı Eğitmeni" olarak psikoloji alanında çalışan uzmanlara yönelik "evlilik danışmanlığı" konusunda eğitimler vermektedir.

Rorschach, MMPI,16 PF testlerini uygulama yetkinliğine sahip olan Çapoğlu Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Çift ve Aile Terapisi Derneği üyesidir. İki çocuk annesidir. 

Son Yazıları
 • Gelin Kaynana İlişkileri

  Erkeğin yaptığı kritik bir taktik hatası vardır. Bu annesi ile eşinin arasındaki ilişkide aracı rol oynamaya çalışmaktır. Temelde yapması gereken tek şey aradan çekilmektir. Aradan çekilirse iki kadının birbirlerini yiyeceklerinden korkar. ..devamı için tıklayın.

 • Evlilikte Doğru İletişim Kurmanın Yolları

  Eşlerden biri bile duygu ve düşüncelerini açma konusunda iyi değilse, sağlıklı iletişim olanağı epeyce azalmaktadır. Duygu ve düşüncelerini açma konusunda isteksiz olan eşlerin bile bu konuda istekli hale getirmenin yolları vardır. ..devamı için tıklayın.

 • Evlilikte Aldatmak ve Aldatılmak

  Bazen çiftlerden birisi evlilik ilişkisi içinde karşılayamadığı bazı ihtiyaçlarını evlilik ilişkisi dışında bir yerde buluyorsa aldatma meydana gelebilir. Örneğin aldatan çiftler neden aldattıklarını ifade ederken genellikle eşlerinden alamadıkları bazı şeyleri öne sürerler. ..devamı için tıklayın.

 • Sosyal Fobi Nedir?

  Kişide sosyal fobiye yol açan faktörlerin tespit edilmesi ilk aşamadır. Herkes için bu sebepler ve faktörler farklı olabilir. Geçmişte yaşanan travmatik bir deneyimden kaynaklanıyorsa o yaşantının beyinde yeniden anlamlandırılması ve acı verici kısmının duyarsızlaştırılması sağlanır. ..devamı için tıklayın.

 • Eşinizi Tekrar Kendinize Aşık Etmenin Yolları

  İlişkiniz rutine girmiş olabilir. Yıllar geçtikçe birbiriniz için gösterdiğiniz eski özeni göstermediğinizi fark edebilirsiniz. Eşinizin sizden uzaklaştığını hissediyor olabilirsiniz. Peki, eşinizi kendinize yeniden âşık etmenin bir yolu var mıdır? ..devamı için tıklayın.

Loading