Menu
Sizi Anlıyoruz...

Hasan Ali Göncü

Uzman Psikolojik Danışman
Danışan aldığı merkezler
Beylikdüzü
Email
h.goncu@pakuapsikoloji.com
Uzman Psikolojik Danışman

Hasan Ali Göncü, lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, yüksek lisans eğitimini “Evlilik İlişkilerini Geliştirme Programının Evli Bireylerin Evlilik Uyum Düzeyine Etkisi”  konulu tezi ile Fatih Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır. Fatih Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde devam eden doktora çalışmalarını Sistemik Aile Terapisi ve Narrative Terapi üzerinde yoğunlaşan araştırmaları ile sürdürmektedir.  

1994 – 1999 yılları arasında özel eğitim kurumlarında psikolojik danışman olarak çalışan Hasan Ali Göncü, 1999 yılında çalışmaya başladığı Fatih Üniversitesinde, kurduğu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinin Koordinatörü olarak 2014-2015 akademik yılı sonuna kadar çalışmıştır. 1999-2009 yılları arasında Fatih Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi, 2013 – 2014 yılları arasında Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  “Aile Danışmanlığı Sertifika Programın” da eğitmen ve süpervizör olarak görev yapmıştır.

 2006 yılında başladığı 600 saatlik “Aile ve Çift Terapisi Eğitimini” 2012 yılında EFTA – TIC ( Avrupa Aile Terapisi Derneği Sertifikası) başarıyla tamamlamıştır. 2013-2014 yılları arasında Öyküsel Terapinin kurucularından Michael White’ın kurduğu ve halen öyküsel terapinin dünyadaki merkezi olarak kabul edilen Dulwich Center’a bağlı olarak organize edilmekte olan Türkiye’deki ilk Öyküsel Terapi Sertifika Eğitimine devam etmektedir. “EMDR” “Temel Travma ve Travmaya Erken Müdahale”; Sistemik Aile Terapisi Vaka Çalışmaları; Geştalt Terapisi; Psikodrama; Grup Liderliği ve İletişim Becerileri; Psikoterapide Temel Yaklaşımlar katıldığı eğitimlerden bazılarıdır.

Birçok radyo ve televizyon programına uzman konuk olarak katılan Hasan Ali Göncü’nün ailelere, çiftlere, çalışma yaşamındaki profesyonellere ve öğrencilere yönelik verdiği bazı eğitim başlıkları aşağıdaki gibidir:

Eğitim ve Seminerler

Evlilik İlişkilerini Geliştirme Eğitimi

İletişim Becerileri Eğitimi  (  Psikodrama -Transaksiyonel Analiz)

Çatışma Çözme Becerileri Eğitimi  (Psikodrama)

Psikolojik İlk Yardım Eğitimi

Çalışma Yaşamı ve Duyguların Yönetimi Eğitimi ( Transaksiyonel Analiz)

Aile Yaşam Okulu Seminerleri

Yakın ( Plan ) İlişkiler ve Aile

İkili İlişkilerdeki Terörizm ve Ailede Güç Kullanımı

Babalar ve Kızları, Anneler ve Oğulları

Evlilik Bağları, İnsanlar Niçin Evlenir? - Neden Evli Kalırlar?

Dijital Teknolojiler Beynimizi - İlişkilerimizi Değiştiriyor mu ?

Televizyon ve Sanal Medya Teknolojilerine Neden Bağımlı Oluyoruz ?

Loading