Menu
Sizi Anlıyoruz...

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın

Hayatımıza yön veren duygulardan biri de aşk ve aşık olunan kişi yaşantımızın baş kahramanı diyebiliriz. Aşık olduğunuz insana karşı hissettiğiniz bütün olumlu hisler ve yüklediğiniz vasıflar aslında çocukluğunuzda etkisi altında kaldığınız insanların olumlu yanlarıdır. Çocukken yaşadığınız günler anlar, hisler ve bu hisleri oluşturan insanlara dair olumlu özellikler aşık olduğunuz kişide bir araya gelmiştir.

İlk etapta tüm olumlu yanlar açığa çıkarken, zamanla yaşanan çatışmalar olumsuz kişilik özelliklerinin de karşı tarafa yansıtılmasına neden olur. Davranış biçimlerine bağlı olarak ilişki bozulmaya başladığında ise “Sen değiştin. Sen benim sevdiğim insan değilsin!”, şeklinde veryansınlar oluşmaya başlar. Aslında burada değişen aşık olduğunuz kişi değil, sizin ona yüklediğiniz vasıfların niteliğidir.

İmago Terapisi çiftlerin birbirlerine karşı yükledikleri özellikler ve bunlar sonucunda oluşan çatışmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştiriliyor. Geçmişinize bağlı olarak karşınızdaki kişiye yansıttığınız düşünce ve hisler aşkı yok edebilir. İlişkinizi sağlıklı temeller üzerine oturtmak ve hak ettiğiniz aşkı yaşamak için yardımcı olan İmago Terapisi geleneksel terapiden biraz farklı. Bu kez geçişim bireyler ve terapist arasında gerçekleşmek yerine, eşler arasında gerçekleşiyor. İlişkinizi iyileştirmek adına Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın adım adım uygulayabileceğiniz çift egzersizleri sayesinde beraberliğinizin daha güçlü ve sevgi dolu hale gelmesine aracı oluyor.

Diğer Film ve Kitap Önerileri için Tıklayınız...
Loading