Menu
Sizi Anlıyoruz...

Tuğçe Bağcı

Uzman Psikolog/ Çift ve Aile Terapisti/ Doğum Psikoterapisti/ Doğuma Hazırlık Eğitmeni
Danışan aldığı merkezler
Ataşehir
Email
atasehir@pakuapsikoloji.com
Uzman Psikolog/ Çift ve Aile Terapisti/ Doğum Psikoterapisti/ Doğuma Hazırlık Eğitmeni

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlayarak “uzman klinik psikolog” ünvanını almış ve “çift ve aile terapisti” olarak uzmanlaşmıştır. Lisans eğitimi boyunca çeşitli hastanelerde staj yapan Tuğçe Bağcı, yüksek lisans eğitimi süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde birey, çift ve ailelerle çalışmış; aynı zamanda gönüllü psikoterapist olarak çeşitli derneklerle işbirliği halinde toplumun farklı kesimlerine psikolojik destekte bulunmuştur. Bireysel danışmanlık ve çift danışmanlığı çalışmalarını psikodinamik bir yaklaşım temelinde götürmekte; eğitimlerini almış olduğu EMDR terapisi, sistemik yaklaşım, duygu odaklı çift terapisi yaklaşımlarını bu zeminde birleştirerek çalışmalarını ergen, yetişkin ve çiftlerle yürütmektedir.

Ayrıca Stan Tatkin tarafından verilen PACT (Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım) 1. Düzey eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Doğum Akademisi bünyesinde verilen eğitimler doğrultusunda Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Doğum Destekçisi (Doula) ve Doğum Psikoterapisti olmak için çalışmalarını sürdürmekte olan Bağcı, gebelerle doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası çalışmalarında bulunmakta, doğuma hazırlık eğitimleri vermekte, öte yandan, hamilelik dönemi içerisinde çift ilişkisi üzerine yoğunlaşmaktadır.

Rorscharch testinin uygulama yetkinliğine sahip olan Bağcı, mesleki platformda, Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Çift ve Aile Terapisi Derneği’ne üyedir.

Loading