Menu
Sizi Anlıyoruz...

Olcay Tüzün Akgün

Uzman Klinik Psikolog / Ergen ve Yetişkin Psikoterapisti
Danışan aldığı merkezler
Beylikdüzü
Email
o.tuzun@pakuapsikoloji.com
Uzman Klinik Psikolog / Ergen ve Yetişkin Psikoterapisti

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra aynı üniversitede klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmış, kendine zarar veren ergenlerle ilgili hazırladığı tez ile klinik psikolog unvanı almıştır. Halen aynı üniversitenin klinik psikoloji programında doktora eğitimine devam etmektedir.

Mezuniyetinden sonra önce özel bir anaokulunda, daha sonra ise Çalışan Destek Hizmetleri'nde görev yapmıştır. Şirketlere yönelik “İş Stresi”, “Stres Yönetimi”, “Özel Yaşam Dengesi” konularında seminerler vermiştir. Daha sonra ise özel bir psikiyatri kliniğinde kariyerine devam etmiş, burada ağırlıklı olarak ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları ve psikometrik değerlendirmeler yapmış, belediyeler ile birlikte çalışarak seminer dizileri düzenlemiştir.

2008 yılından bu yana Fatih Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nün öğretim görevlisidir. Verdiği dersler arasında, Psikolojiye Giriş, Psikolojik Testler, Ergen Psikolojisi, Stres Psikolojisi, Klinik Psikoloji bulunmaktadır. Üniversite dışında, şirket içi eğitimlerine devam etmekte buralarda stres yönetimi ile ilgili eğitimler düzenlemektedir. Bağımsız eğitim kurumlarında ise, zaman zaman Ergenlik Psikolojisi üzerine dersler vermektedir. Klinik çalışmalarında, ergenler ve aileleri ile çalışmakta, burada psikanalitik ekolü esas almaktadır. Psikolojik değerlendirmede ise, Rorschach, TAT ve WISC-R testlerini kullanmaktadır.

Pek çok bilimsel çalışmada araştırmacı ve uygulamacı olarak görev yapan Akgün, aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği'nin ve EMDR Derneği'nin üyesi, Rorschach ve Projektif Testler Derneği'nin ise yönetim kurulu üyesidir.

Loading