Menu
Sizi Anlıyoruz...

Mehmet Akif Karakuş

Psikolojik Danışman, Bireysel Psikoterapist, Çift Terapisti, Ölçme Değerlendirme Uzmanı
Danışan aldığı merkezler
Ataşehir
Email
atasehir@pakuapsikoloji.com
Psikolojik Danışman, Bireysel Psikoterapist, Çift Terapisti, Ölçme Değerlendirme Uzmanı

Lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitimde Ölçme Değerlendirme Anabilim Dalında tamamlayarak Ölçme Değerlendirme Uzmanı ünvanını da almıştır.

On yılı aşkın süredir çeşitli eğitim kurumları ve danışmanlık merkezlerinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra meslek hayatında; Marmara Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevliliği, çeşitli eğitim ve reklam şirketlerinde danışmanlık ve ulusal/uluslararası bilimsel araştırma ekiplerinde ölçme değerlendirme uzmanı ve psikolojik danışman olarak görevlerini yürütmüştür. Meslek hayatında; ölçme değerlendirme, psikolojik danışmanlık ve psikoloji alanında, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen çok sayıda seminer, sempozyum ve kongreye katılmıştır. Halihazırda 100'ü aşkın kısa ya da uzun süreçli bilimsel araştırmanın istatistiksel analizi sürecinde danışmanlık görevini üstlenmiş, Avrupa Birliği Projeleri yanı sıra Sosyal hizmet ve çocuk esirgeme kurumu bünyesinde yürütülen bilimsel araştırmalarda görev almıştır.

Aynı zamanda eğitim alanında Yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara istatistik, ölçme değerlendirme ve psikoloji disiplinine ait çeşitli konularda eğitim ve seminer çalışmaları yürütmüş ve halen eğitim, seminer ve psikolojik danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

Bireysel danışmanlık ve çift danışmanlığı çalışmalarını, psikodinamik yaklaşım temelinde götürmekte, eğitimlerini almış olduğu Emdr terapisi, Narrative(Öyküsel) terapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi ve Reyhana Seedat'ten almış olduğu Gönül Merkezli Hipnoterapi kapsamında psikoterapi çalışmalarını yetişkin, ergen ve çiftlerle yürütmektedir. Ayrıca Stan Tatkin tarafından verilen PACT(Çift Terapisinde Psikobiyolojik yaklaşım) 1.düzey eğitimini tamamlamıştır. İlişki Psikoterapileri Enstitüsü tarafından verilen "aile ve çift terapileri" eğitimine devam etmektedir.

Tomatis® İşitsel Terapi Metodu'nun uygulayıcısıdır.

Mesleki platformda Türk PDR derneği, Çift ve Aile Terapisi Derneği ve EMDR derneği üyesidir.

Son Yazıları
  • Drama Üçgeni Kurban Kim?

    Tüm bu bilgiler ışığında, bu üçgeni alın duygusal ilişkilerinize yerleştirin, sonra arkadaş ilişkilerinize, ailenize, iş hayatınıza hatta siyasete ya da uluslararası ilişkilere yerleştirin. Sonra bir adım geri çekilip herkesin kendi payına düşen rolü nasıl da oynadığını ve kendi hayatlarının sorumluluğunu nasıl başkalarına bıraktıklarını hayretle izleyin..devamı için tıklayın.

  • Uçak Korkusu ve Tedavisi

    Uçak fobisinin altında yatan bir sürü etken olabilir. Kişinin bindiği bir uçağın düşme tehlikesi atlatmış olması tek etken değildir. Kişi hiç böyle bir deneyim yaşamamış olsa da uçak fobisi dolaylı öğrenmelerle de yaşayabilir. ..devamı için tıklayın.

Loading