Menu
Sizi Anlıyoruz...

Engin Eker

Dr. Psikolog/Psikoterapist
Danışan aldığı merkezler
Beylikdüzü
Email
e.eker@pakuapsikoloji.com
Dr. Psikolog/Psikoterapist

Dr. Psikolog/ Psikoterapist Engin EKER

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmekte ve Klinik Psikoloji, Çocuk Psikoterapisi vb. dersleri vermektedir. 

Engin Eker, Vakıf Gureba Eğt. ve Arş. Hastanesi ve Çatalca Devlet Hastanesi Psikiyatri Servislerinde ve birçok özel hastanede 10 yıl boyunca çalışmıştır. Mesleki yoğunlaşması çocuklarda ve yetişkinlerde görülen ruhsal sorunlar üzerinedir. Bu yönelimle Oyun Terapisi, Bireysel Destek Terapisi, Psikanalitik Terapi ve Şema Terapi yöntemlerini uygulamaktadır. Danışanlarını daha iyi tanımak amacıyla birçok test eğitimi almıştır. Bunlar; Rorschach Kişilik Testi, MMPI Kişilik testi, CAT(Çocuk algı Testi), Wisc-r Zekâ Testi, Stanford-Binet Zekâ Testi, Denver II Gelişim Testi, Nöropsikolojik Testlerdir.

2009-2012 yılları arasında İstanbul Beylikdüzü'nde Mavi At Anaokulunu kurmuş ve işletmiştir.

Engin Eker tez araştırmalarının konusu olan Yeme Bozuklukları, Bağlanma, Depresyon, Kendine Zarar Verme ve İntihar konusunda, Bilgisayar Bağımlılığı, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu gibi konularda araştırmalar yapmış ve bunları bilimsel kongrelerde sunmuştur.

Bunun dışında UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Eğitimi), Sigara Bıraktırma Eğitimi, Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Çocuklarda İhmal ve İstismarı Önleme Eğitimi, Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi gibi konularda da eğitim almıştır.

Ayrıca uzmanı olduğu İletişim, Çatışma Çözümü, Beden Dili, Stresle Başa Çıkma, Sınav Kaygısıyla Baş Etme Yöntemleri gibi konularda birçok halk ve hedef gruplara seminerler sunmuş, radyo programlarına ve TV programlarına katılmıştır.

Uzman, evli ve bir çocuk babasıdır.

Loading