Menu
Sizi Anlıyoruz...

Dr. Hüner Aydın

Psikiyatrist / Çift ve Aile Terapisti / Bireysel Psikoterapist
Danışan aldığı merkezler
Mecidiyeköy
Email
h.aydin@pakuapsikoloji.com

Tıp fakültesini Ege Üniversitesi tıp fakültesinde bitirmiş olup Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında psikiyatri ihtisasını tamamlamıştır. Uzmanlık eğitiminin ardından Londra Psikiyatri Enstitüsünde bir yıldan fazla süreyle araştırma ve gözlem çalışmaları yapmıştır. Diyarbakır Devlet Hastanesinde üç yıl çalıştıktan sonra Bilgi Üniversitesinde “çift ve aile terapisi” sertifika programını tamamlayarak çift ve aile terapisti ünvanını kazanmıştır. Bireysel psikoterapide analitik yönelimli bir temelde çalışmakta olup halen Celal Odağ tarafından yönetilen analitik psikoterapi süpervizyon grubuna devam etmektedir. Aile ve çift terapisini Dr. Stan Tatkin tarafından geliştirilen PACT (çift terapisinde psikobiyolojik yaklaşım) yöntemi ile yapmaktadır. On iki yıllık meslek hayatında ruhsal sorunlarla ilgili çeşitli alanlarda araştırma ve makaleleri olup, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre ve eğitim çalışmalarına katılıp çeşitli oturumlarda sunum yapmıştır.

Mesleki platformda; Türkiye Psikiyatri Derneği, Çift ve Aile Terapileri Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapileri Derneklerine üye olup bir kısmında aktif olarak çalışmaktadır.

Son Yazıları
 • Aile Terapisi Nedir? Aile Terapisti Kimdir?

  Aile terapisi, sorunlarının üstesinden gelmesinde yardım etmek için ailenin güçlerini ve sağlamlığını arttırmayı amaçlayan, bireye ve bireyin sosyal destek ağlarına yönelik bir terapi yaklaşımıdır. Ailenin işleyiş biçimini,..devamı için tıklayın.

 • Eşimizi Neye Göre Seçeriz?

  Aşık olma süreci tamamen tesadüfler üzerine kurulu gibi görünse de gerçekte olan aslında beynimizin alt katmanları yani en temel beden fonksiyonlarını yerine getiren kısmı, eşimizi ebeveynlerimizle karıştırıyor. Elbette bu fikri kabullenmek kolay değildir. Bebek ilk başta nasıl anne ile bir bütünlük duygusu yaşıyorsa, evlilik yapılırken de eşimizin mucizeler yaratarak bize bu bütünlük duygusunu geri getireceği beklentisi içine girmekteyiz...devamı için tıklayın.

 • Bağlanma ve Çift Olma

  Bütün kültürlerde insanlar geleneksel bir tarzda bağlılık yemini ile evlenirler. Ancak bu bağlılık gerçek bir sevginin varlığını göstermeye yeterli midir? Boşanma oranlarının artışına bakarsak aslında bu bağlılık yemininin çok da anlamlı olmadığı düşünülebilir. Bağlılık, yakın ve içten kişisel ilişkinin kurulması için temel yapıtaşıdır. Bağlandığımız kişi ile ilişkiyi sürekli ve kalıcı kılmak amacıyla çaba sarf ederiz...devamı için tıklayın.

 • Depresyon Tedavisi

  Depresyon temelde, mutsuzluk, hayattan zevk alamama ve enerji yoksunluğu ile karakterize bir tablodur. Duygusal, bedensel ve düşünsel anlamda bir tür yavaşlama halidir. Genel olarak bir çökkünlük durumu diye düşünebileceğimiz depresyonda ayrıca uyku bozuklukları, iştah değişiklikleri, dikkati toplamada güçlük, kendine güven..devamı için tıklayın.

 • İlişkiler Üzerine Bir Değerlendirme

  Mutlu evlilikler kusursuz beraberlikler değildir. Evlilikte çatışma olağandır. Mutlu ve güçlü evliliklerde, karı-koca derin bir anlam duygusunu paylaşırlar. Geçinmekle kalmayıp, ayrıca birbirinin umut ve arzularını destekler ve birlikteliklerinde bir amaç duygusu geliştirirler. Evlilikte bunun yapılamaması, karı-kocanın bitmek bilmeyen, yararsız ağız dalaşlarına girmelerine ya da kendilerini tecrit edilmiş ve yalnız hissetmelerine yol açar...devamı için tıklayın.

Loading