Menu
Sizi Anlıyoruz...

Ayşe Sena Sarı

Psikolog
Danışan aldığı merkezler
Ataşehir
Email
atasehir@pakuapsikoloji.com
Psikolog

Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamış, 2014 yılında aynı okulda Klinik Psikoloji yüksek lisansına kabul edilmiştir. Lisans eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü bünyesinde İstanbul Psikoloji Oyuncuları Tiyatro Grubu’nda oyuncu ve koordinatör olarak yer almış, oynanan oyunlardaki karakterlerin psikolojik alt yapıları konusunda grup üyeleriyle birlikte çeşitli çalışmalar yürütmüştür. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) tarafından düzenlenen 14. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresine ev sahipliği yapan İstanbul Üniversitesi Kongre Düzenleme Kurulu’nda konaklama ve sponsorluk sorumlusu olarak görev almıştır.

Klinik psikoloji dersleri kapsamında vaka tartışmalarının ve okumaların yapıldığı yeme bozukluğu atölyelerine katılım sağlamış, 9 Eylül Üniversitesi ve İstanbul Tıp Fakültesi psikiyatri polikliniklerinde klinik stajlar, özel bir kolejin rehberlik ve psikolojik danışmanlık biriminde ise okul psikoloğu stajı yapmıştır. Çeşitli kreşlerde 6 ay süreyle 3-4 yaş çocuklarında kategorizasyon süreçlerini inceleyen bir araştırma projesi yürütmüş ve 1 yıl boyunca bir kreşte sorumlu müdür ve psikolog olarak görev almıştır.
Bu sırada Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin 2 yıl süreli Rorschach testi eğitimini başarıyla tamamlamış ve psikanalitik psikoterapi üzerine çeşitli seminer ve eğitimlere katılmıştır. Konak Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla düzenlenen 464 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı” ünvanını almıştır. 2013 yılı boyunca bir anaokulunda okulöncesi dönem problematiklerini konu alan çeşitli sunumlar yapmış, aile eğitimleri vermiştir.

Ege Üniversitesi Hastanesi Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi A.B.D polikliniğinde Bariatrik cerrahi adayı obezite hastaları ve cinsiyet değişikliği için başvuruda bulunan transeksüel bireylerin grup terapi sürecine katılmış ve bu birimde gönüllü test uygulamaları yapmıştır. Kişisel çalışma alanını da transeksüalite ve cinsel terapiler üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu konulardaki eğitim ve süpervizyon çalışmaları devam etmektedir.

Loading